Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Augur Coin Nedir? REP Hakkında

”Coin”, adı verilen kripto paralar, son yıllarda bilinenden çok farklı özellikleri ile dikkat çekmektedir. Buna göre REP ismi verilen ve son derece değişik bir işlevi olan kripto para, bu anlamda değişik bir göreve sahiptir. Agur, kelime anlamı olarak kalabalığın bilgesi şeklinde ifade edilmiştir. Bu açıdan bakıldığı zaman coin, bir tahmin etme platformu olarak da kabul edilmektedir. Bu anlamda bir sınırı yoktur. Merkezi olmayan özelliği ile bilinen coin, her tip olayın tahmin edilmesi ile alakalı olarak işlem yapmayı mümkün kılmaktadır.

 

Augur Özellikleri Nelerdir?

Coin, kalabalıklardan toplamış ve elde etmiş olduğu bilgiler ile dikkat çekmektedir. Bu anlamda kalabalıkların ne dediği çok önemlidir. Ancak coin, her bilgiyi almamaktadır. Sadece gerçekleşmesi mümkün olan bilgiler dikkat çekmektedir. Bunların olasılığı üzerinden bir değerlendirme yapılır ve bu şekilde bilgi sahibi olunur. Tahminler doğru olduğu zaman REP tarafından bir ödüllenme yapılmaktadır. Ancak tahminlerin olumsuz ya da tutmaması dolayısı ile bir cezalandırma da yapılmaktadır. Tüm bunlar, gerçek bir biçimde yapılan raporlamaya dayandırılmaktadır.

 

Augur Kim Tarafından Kuruldu?

”Coin”, Ethereum sistemini kullanmaktadır. Bunun yanı sıra açık kaynaklıdır. Diğer tüm coin özelliklerinden olan bir merkeze sahip olmama, bu coin içinde de dikkat çekmektedir. REP, akıllı bir sözleşmedir. İlk defa 2014 yılında kurulmuştur. Kurucu ise Joey Krug ile Jack Peterson olarak dikkat çekmektedir. 2015 senesinde ise ürün test ağı içinde yer almaya başlamıştır. Ademi merkeziyet özelliğine sahip olan coin, bu şekilde son derece sürdürülebilir bir yapıda olmaktadır.

 

Augur Güvenli Mi?

Coin ile alakalı olarak en çok merak edilen konuların başında ise güvenlik gelmektedir. Buna göre kripto paranın son derece güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü Rep, oy birliği esasına dayanmaktadır. Bir konu ya da olay hakkında yorum yapmak ve tahmin belirtmek isteyen kişilerin verileri, sistem içinde oylamaya sunulmaktadır. Bu oylama sonrasında kabul ya da ret gibi iki farklı cevap çıkabilir. Bu sayede REP içinde para kazanmak ya da para kaybetmek gibi durumlar oluşabilmektedir. İtibar belirteçleri de böylelikle meydana gelmektedir. Augur ekibi, bu anlamda çok büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra sistemin nasıl çalışıldığı ile alakalı olarak bir infografik yayınlanmıştır.

 

Augur'a Yatırım Yapılabilir mi?

Coin satın al işlemlerini, farklı borsa siteleri üzerinden yapmak mümkündür. Bunun için mutlaka doğru bilgiler ile hesap açılmalıdır. Ayrıca exchange adı verilen kripto para değişimi de, çok kısa süre içinde gerçekleştirilmektedir.REP, borsalarda işlem görmektedir. Farklı konularda etkinlik oluşturmak isteyen coin fanları tarafından tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kripto para sayesinde kazanç elde etmek de mümkündür.

Hakkında admin